Két békés hatalom van: a jog és az illem.
Johann Wolfgang von Goethe
A napokban találtam rá Chakrini mataji dalaira. Mindamellett, hogy gyönyörű hangja van a hangszerelés is nagyon igényes.
Ajánlom mindenkinek.
Itt olvashatod az előző részt.
Ezeket a látványterveket bizony tényleg nagyon kevesen látták.
Volt egy teljesen komplett terv, hogy lebontjuk az ott álló nagyon rossz állapotban lévő épületet és egy újat építünk oda.
A 3D-tervet ismét Amala prabhu csinálta, amiben az volt különösen nehéz, hogy nagy és sok objektum volt rajta.
Az összekötő folyosót meg teljesen mi találtuk ki hozzá.
A keddi leckét, amit a Templomban tartottam itt tudjátok letölteni, itt pedig meghallgatni:
"Az anyagi erdőben a feltételekhez kötött lelket néha egy óriáskígyó falja fel, vagy összeroppantja, s aztán otthagyja, s úgy fekszik ott, mint egy halott, öntudatlanul, minden tudásától megfosztva. Néha másfajta mérges kígyók marják meg, s elvakult tudatával a pokoli élet sötét kútjába zuhan, ahol semmi reménye a szabadulásra.
MAGYARÁZAT: Amikor valaki kígyómarás hatására elveszti az eszméletét, nem képes felfogni, mi történik körülötte, a testén kívül. Ez az öntudatlan állapot a mély alvás állapota. A feltételekhez kötött lélek valójában az illuzórikus energia ölében alszik. Bhaktivinoda Thakura így énekelt: kata nidrá yáo máyá-pisácira kole. „Óh, élőlény! Meddig alszol még ilyen állapotban az illuzórikus energia ölében?” Az emberek nem értik, hogy csupán alszanak az anyagi világban, mert nem tudnak a lelki életről. Caitanya Maháprabhu ezért így szól:
enechi ausadhi máyá násibára lági'
hari-náma-mahá-mantra lao tumi mági'
„Elhoztam a gyógyírt, amitől minden élőlény felébred örök álmából. Kérlek, fogadjátok el az Úr szent nevét, a Hare Krisna mahá-mantrát, és ébredjetek fel!” A Katha Upanisadban (1.3.14) szintén ez áll: uttistha jágrata prápya varán nibodhata. „Óh, élőlény! Csupán alszol ebben az anyagi világban. Kérlek, kelj fel, és használd ki a lehetőséget, hogy emberi létformában élsz!” Az alvó állapot azt jelenti, hogy az ember elveszti minden tudását. A Bhagavad-gitá (2.69) is elmondja: yá nisá sarva-bhutánám tasyám jágarti samyami. „Ami minden lény számára éjjel, ébredés az a fegyelmezett embernek.” Még a felsőbb bolygókon is mindenki az illuzórikus energia hatása alatt áll, és senkit sem érdekel igazán az élet valódi értéke. Az alvó állapot, amit kála-sarpának (időtényezőnek) hívnak, a feltételekhez kötött lelket a tudatlanság állapotában tartja, ezért tiszta tudata elvész. Az erdőben számtalan kiszáradt kút van, s ha valaki beleesik, nincs esélye a szabadulásra. Alvó állapotban az embert örökké állatok, leginkább kígyók marják."
Srimad Bhagavatam 5. ének 13. fejezet 9. verse
A hétvégén láttam egy nagyon szép filmet ami egy házaspár kapcsolatának helyrehozásáról szól a címe „Szerelempróba (Fireproof)”. Mindenkinek tudom ajánlani.
Így mutatja be az alkotó:
"A film címe nem arra utal, hogy a házasságot soha nem éri tűz, hanem arra, hogy ha jön, ki lehet védeni. Minden házasságot érnek "tüzek", és a védekezéshez a házastársaknak tudniuk kell, hogy a szeretet, az elkötelezettség inkább döntés, mintsem érzelem" - fogalmaz a rendező, Alex Kendrick.
"Amerikában támadják, gyengítik és megpróbálják újradefiniálni a házasságot. Ez a film arról szól, hogy a házasságot tisztelni kell, és érdemes érte küzdeni. A házasság a társadalom tartópillére; ha összeomlik, a család és a közösség omlik össze. Istennek terve van a házassággal; ezt a tervet szeretnénk újra méltó módon felmutatni."
Bár ritkán foglalkozom politikával, és most se szeretnék, de a figyelmetekbe ajánlok egy cikket, mely a fenti címmel jelent meg itt.
Remélem mindenki érteni fogja, hogy ez egy gondolkodásmódról szól, melyhez bizony mindenkinek fel kell nőnie.
Itt egy részlet a cikkből:
„… Ha egyszer se használjuk saját oldalunk mentegetésére a másik oldal hibáit, ha nem próbáljuk magunknak a történelmet és az igazságot kisajátítani csak azért, hogy ezzel a másik oldalt megjelöljük, máris szembenézhetünk a saját hibáinkkal, és javíthatjuk azokat!
Ha elkezdünk leszámolni a kettős mércékkel, és elkezdjük a közeli és távoli múltunkat feltárni, empátiával fordulni a másik felé, és megérteni a gondjait, problémáit, létrehozhatunk olyan közös alapokat, aminek a mentén valódi, pozitív értelmű közösségeket tudunk létrehozni, amik nem a kettős mércéken, magunk mentegetésén, hanem az előrejutáson gondolkodnak…”
Már vagy 1 hónapja írtam a facebookon egy felhívást, hogy van e valakinek egy elfekvő fűnyírója, mert az ovi/suli kertjének füvét lassan vágni kell.
Van olyan része a kertnek ahol már régi fű van, ott már segítettek Lohitaksa prabhu és Apukája, Ede bácsi, de a frisset pont a napokban kellett nyírni.
Végül az egyik ovis, Nirmala anyukája Hörömpöli Andi szólt, hogy tényleg el is felejtette, de apukája szívesen adna egy fűnyírót, kell még?
Hát persze!
Szóval a napokban Balnuja prabhuval megejtettük az első vágást az immár skót golfpályára emlékeztető, egyre szépülő kertben.
A lenti kép érdekessége, hogy a 4 éves fiam, Szubál csinálta rólam.