Nemrég beszélgettem egy kedves bhaktával és szóba került Srila Sivarama Maharaja „A siksa-guru” című könyve. Kiderült, hogy ismeri, de még nem olvasta.
Rájöttem, hogy ezt a könyvet lehet, hogy már egész bhakta-generációk nem ismerik.
Ami nagy baj.
Íme az előszó:
„Nagy szolgálatot tett Sivaráma Mahárája a bhakták közösségének A siksa-guru megírásával. Ez a legátfogóbb, legjobban dokumentált és legelgondolkodtatóbb könyv, amit valaha is olvastam az odaadó életnek erről a nagyon fontos vetületéről. Nagy szakértelemmel mutatja be, hogy alapító ácáryánk, Srila Prabhupáda, az avató guruk, az idősebb vaisnavák, a fiatalabb bhakták, az előző ácáryák, a tanítók, s a bhakta-közösség megannyi más tagja milyen szerepet tölt be, illetve milyen viszonyban áll egymással az ISKCON-ban.
Meggyőződésem, hogy a könyvben felsorakoztatott történelmi hivatkozások és sástrikus idézetek e rendkívül mélyreható vizsgálata nagyban hozzájárul majd az érintett témák körül fortyogó viták és feszültségek feloldásához. Hogy megmutassam, nem csak a levegőbe beszélek: az általam felügyelt területek valamennyi templomelnökének eljuttattam A siksa-guru egy-egy példányát.
Úgy vélem, olyan olvasmány ez, melynek minden ISKCON-vezető és prédikátor könyvespolcán ott a helye. Fontosnak tartom, hogy A siksa-guru-ban bemutatott irányelvek és útmutatások szerves részévé váljanak a bhakták mindennapos képzésének, illetve a bhakti-sástri tanfolyam tananyagának is.
Badrináráyana dása”
A könyvet most (azonnal) letölthetitek innen, általam (többé-kevésbé) rendbe szedett doc-formátumban.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.