Vagy pontosabban: ki milyen vezető?
Munkahelyi főnökök, tanárok, szülők, autoritások, edzők, idősebb személyek és még sokan mások.
Mindannyiunknak van velük jó, rossz, vagy vegyes tapasztalatunk. Sőt mi magunk és voltunk, vagyunk, leszünk ebben a helyzetben.
De mitől jó egy vezető? Van egyáltalán jó belőle?
Ha neked a jó azt jelenti, hogy minden pillanatban neked tetsző, akkor ne is olvasd tovább.
A védák szerint 4 különféle társadalmi csoport van:
1. Bráhmanák: papok, tanítók
2. Ksatriyák: harcosok, adminisztrációs irányítók
3. Vaisyák: kereskedők, földművesek
4. Sudrák: munkások
Mivel ez a felosztás az uralkodó kötőerők alapján történik, ezért amikor ők vezető helyzetbe kerülnek különböző módon fognak cselekedni.
A bráhmanák oktatnak, prédikálnak, meggyőznek, ezért nagyon jók, de a politikai csatározásokat, fúrásokat nagyon rosszul viselik.
A ksatriyák lételeme a vezetés, menedékadás, ezért ideálisak az irányításra, de nagyon kell ügyelniük a megfelelő vallásosságra.
A vaisyák a vezetést gyarapodásra, felvirágoztatásra használják, de nekik a profit az elv, ezért nem feltétlenül kitartóak.
A sudrák érzékkielégítésre használják a vezető helyzetet, és arra, hogy mások ne mondhassanak nekik semmit.
Természetesen ezek a tulajdonságok keverednek is, de nagyon jellemzőek.
Ismerősek?
Érzékenyebb személyek ezt viszonylag hamar látják, de a nagytöbbség csak jóval később, amikor már baj van, vagy még akkor se. A fát legkönnyebben a gyümölcsérről lehet felismerni, de aki még azt sem ellenőrzi, az igazán ostoba.
Mivel ebben a korszakban a sudrák (vagy még rosszabbak) vannak túlnyomórészt, ezért nagyon óvatosnak kell lenni a vezető választásnál. Aztán vannak szükséghelyzetek is, például mindenki lesz szülő, de minél nagyobb befolyással jár egy helyzet, annál veszélyesebb.
Egy 3 kerekű biciklivel az udvaron nem tudunk nagy kárt csinálni, de buszvezetőként már más a helyzet.
Jó elmélkedést kívánok ezen mindenkinek!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.