Mi a baj a vezetőkkel?

2012.11.30. 01:52

Mostanra meggyőződésemmé vált, hogy mindenki utálja a vezetőket. Legalábbis ezt tapasztalom mindenhol.

Hogy miért?

Erre én se tudom a választ. Az előző rendszerben, mivel ugye a munkásosztály „uralkodott” az értelmiség egyfajta megtűrt valami volt. Talán ennek a nyomát is viseljük.

Irigyek is vagyunk rájuk. Valami mást csinálnak (pl. nem dolgoznak) és valamivel többet kapnak.

Aztán persze vannak kellemetlen tapasztalataink is velük, amikor (számunkra) nem jó döntéseket hoztak, vagy korruptak voltak, stb.

Mivel ez így elég bonyolult és megfoghatatlan, ezért egy egyszerű példára váltanék.

Van egy autó és benne pár ember. Ha valahova el akarnak jutni, akkor valakinek oda kell ülni a kormányhoz (gáz, fék, kuplung, váltó, stb.) és el kell indulni. Szóval hatalmat adunk neki, megbízunk benne. Az nem megy, hogy menet közben a kormányt, vagy a váltót rángatjuk, mert abból baj lesz.

„A vezetőket csak a hatalom érdekli!”

Persze. Az nekik a kormány, a gáz és a fék. Mi a csudát csinálna nélküle? Hát nem arra kérted, hogy vezessen?

Persze a legfontosabb, hogy tisztázzuk előre, hogy mivel bízzuk meg. Pontosan.

Ha a feladat nem túl bonyolult, akkor szinte bárki meg tuja csinálni.

De sokszor nem ez a helyzet. Sohasem látott utakon kell megtalálni az optimális irányt, sebességet és gyakran a célt is. Na meg az üzemanyagra a pénzt is. Közben persze szép is legyen a táj és ne rázzon az autó…

Elméletben mindenki jobban tudja, még olyanok is, akiknek jogsija sincs, hogy hogyan kellene.

„De biztos jó lehet neki”

Vezettél már több száz kilométert? Egy idő után már mindegy, hogy a milyen autót irányítasz, alig várod, hogy vége legyen. Mert rohadt fárasztó a folyamatos figyelés és a rengeteg kockázatos döntés meghozása és precíz végrehajtása.

Persze a jó döntésekre senki se fog emlékezni (mert az természetes), csak a hibákra.

Szóval minden szempontból hálás feladat. Többet és nehezebben kell dolgoznod és még utálni is fognak.

Legalább is az alacsony kultúrákban.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://bhaktijogi.blog.hu/api/trackback/id/tr995143208

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

norbonc 2012.11.30. 13:36:23

Hari Itt a lényeg:legalább is az alacsony kultúrákban. A szentírásokban benne van,hogy milyen egy jó vezető.Példát is láthattunk rá Prabhupada személyében. Ez az anyagi lét tényleg egy csapda.Nyilván a vezetőknek itt is vannak jó tulajdonságaik,de többnyire alkalmatlanak a feladatra és mi sem lennénk alkalmasabbak.Azért mert nem tudjuk,hogy Pontosan mit várunk tőlük és ők sem tudják,hogy sokszor mit kéne tenniük.Nincs tudás.
süti beállítások módosítása