Itt olvashatod a 2. részt

Ezek az ügyeskedések jöhetnek egy pár éves kölöktől elkezdve a legnagyobb hatalom gyakorlóitól a lényeg ugyanaz: valahogy ugorjuk át a valóságot, a tradíciót, és magamat, vagy az ötletemet hozom előtérbe.
A különbség csak annyi, hogy a kicsik ezt még bájos őszinteséggel teszik:
„Ez nem jó nekem!”= ezt most aktuálisan nem akarja
„Ez fáj nekem”= ezt most aktuálisan nem akarja
„ Ez büdös” = ezt most aktuálisan nem akarja

A „nagyok” mindezt nagyban csinálják.

Én például még a szocialista időkben nőttem fel, pont katona voltam a rendszerváltáskor. Hihetetlen volt nézni, hogy ugyanarról az eseményről (pl.: 56) milyen más lett a vélemény. Az ellenforradalmárokból lettek a hősök, a hősi halottakból meg kiderült, hogy ők a bűnösök.

Pedig az igazság középen van. Volt például egy kollegám, aki gyerekként élte meg, hogy elvitték az apját, mert a tsz-ben ő volt az egyik pártitkár. Semmi rosszat nem csinált. Ez az ismerősöm könnyes szemmel mondta, hogy perceken múlott az apja élete, mert időben jöttek az oroszok.
Mondta, hogy ő soha nem fogja ünnepelni azokat a napokat. Érthető.

És persze azok is érthetőek, akik az előző rezsim túlkapásai ellen lázadtak.

Ráadásul a vicc az, hogy ugyanazok a szereplők játszák mind a két darabot. Egy időben.

Pedig olyan egyszerű lenne őszintén, csak a valóságot leírni. De az emberek nem szeretik a pepita (nem szürke!) dolgokat. Jó, vagy rossz. Szeretem, vagy utálom. Fekete, vagy fehér.

Így manipulálják az embereket, és az emberek saját magukat. Mert mindenki saját magával is eljátsza ugyanezt. Én jó vagyok, én szeretem ezt, ez fehér. Látni a kis fekete foltjainkat, hibáinkat, gyengeségeinket, a vesztes oldalon állni nem kellemes.

De azért mert valamiről elhiteted, hogy fehér, vagy fehérre fested még nem lesz az…

A bejegyzés trackback címe:

https://bhaktijogi.blog.hu/api/trackback/id/tr105142509

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása