Pár napja kaptam két nagyon szuper kérdést e-mailben, amit a kérdező engedélyével most itt fogok megválaszolni. Íme:
"Miért van az, hogy indiai ruhában jártok? Ne az legyen a válasz, hogy ez a hagyomány, mert ez csak külsőség. Én jógázom, és az is az ősi indiai alapokon nyugszik, mégsem járunk indiai ruhában. Igaz van jóga "egyenruha", de az szándékosan úgy van megtervezve, hogy ne legyen különbség férfi-nő között, kivéve ha a nő a hosszú szoknyát választja a nadrág helyett (amiben nem lehet ugyan jógázni, de szatszangra lehet menni benne). Nekem tetszik a krisna tudat, ugyan nem valószínű, hogy belépek az egyházba, mert már van mesterem, és azt az ember nem váltogatja, mint a ruháját. Ez az egy eddig, amivel nem tudok kibékülni, hogy miért kell (kötelező egyáltalán?) indiai ruhában járni nyugaton. Pl én nadrágos vagyok, kényelmetlen is a szoknya viselet, meg nem is szeretem. Szóval érdekelne, hogy ez miért van így nálatok?"
Miért indiai? Miért amerikai, magyar, német, vagy japán? Valamilyen ruhában kell járni (nem kötelező, de erről majd később) így választanunk kell: a folyamatosan változó divat (keverve annyi egyéniséggel, ami van), vagy egy több ezer éves tradíció. Mi a második mellet maradtunk.
Nem vesszük észre, de a különböző ideálokon keresztül ránk nyomott divat a világ egyik legnagyobb rablása. pár évente lecserélheted a teljes ruhatáradat, vagy különben ciki vagy...
Amit mi hordunk az ugyanaz 5 éve, 500 éve, vagy 5000 éve. Plusz (persze, ezt nem kell elhinni), ezt hordják a lelkivilágban, ami minden lelki gyakorló életének a célja. Szóval, jó időben begyakorolni, megszokni a viselését.
Nagyon praktikus a viselete és nagy segítség abban, hogy ne kelljen ezen is gondolkodni, rivalizálni, stb.
Persze, főleg a hölgyeknél van lehetőség az egyéniség kifejezésére, de ez természetes.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.