Damodara prabhu, régi bhakta barátom mindig küld valami jó cuccot. Néha csak egy-egy jó vicc, vagy egy érdekes cikk, néha valami más.

Most egy tanulságos pps-t, vetítős file-t a paradigmákról.

Itt a tudományos értelmezése a paradigma szónak:
„Egy tudományterület általánosan elfogadott nézeteit, fogalom meghatározásait jelenti, egy adott korszakban, egy adott időpontban.”

A köznapi értelemben egy berögzült elképzelésre használják, ami nagyon meghatározza a viselkedésünket.

Nézzétek meg a vetítést, ami innen tölthető le és gondolkozzatok el rajta, ha van egy kis időtök.

Szerintem sok témában nagyon aktuális…

A bejegyzés trackback címe:

https://bhaktijogi.blog.hu/api/trackback/id/tr35141976

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

amala das · http://bhaktijoga.freeblog.hu 2009.09.08. 09:54:12

Bővebben kifejtve: A paradigma jelentősége abban áll, hogy az ember néha krízisbe, konfliktusba kerül meglévő véleménye, beállítottsága, hiedelemei, gondolatai, ismeretei stb. ellentmondásossága miatt és szerint, amelyet sokszor ezek átfogó (paradigma méretű) megváltoztatásával tud csak feloldani (paradigmaváltás). A társadalmi méretű paradigmaváltásra akkor szokott sor kerülni, ha a lakosság nagy részében áll fenn hasonló konfliktus, és csupán a "gondolkodás, hozzáállás megváltoztatásával", amely viszonylag kevés pszichikai energiaráfordítást igényel, aránytalanul nagy alkotó energiákat lehet az elérendő közösségi célokra felszabadítani. A probléma nagyon egyszerûen megfogalmazható. Nem lepõdünk meg tudniillik, ha azt halljuk, hogy az egyik paradigmát az egyik vezetõ eszme képviseli (vagy az egyik összetartozó eszmehalmaz) - egy másikat pedig egy másik, és így tovább. Ebbõl adódóan természetesnek tûnik az is, hogy a "paradigmák harca" egy A eszme harcát jelenti egy B eszmével szemben, sõt talán azt is hajlamosak vagyunk elfogadni, hogy két paradima szembenállásakor tulajdonképpen két személy nézeteinek a vitájáról van szó.

Ismeretlen_117989 2009.09.08. 12:37:49

Kedves amala, ezt te írtad, vagy valahonnan vetted? Komoly gondolatok és gyakran igazak, de én mondandom (és szerintem a vetítés) nem erről szólt. Inkább csak arról, hogy néha álljunk meg és gondolkodjunk. Tegyük fel az egyszerű "miért?" kérdést. Mielött mondunk, írunk, vagy ütünk...
süti beállítások módosítása