Az egyik legprofibb Krisnás zenekar a Dhira. Spanyolországban a Sony adja ki a lemezeiket, ami nagy szó. Ha megnézitek, meghallgatjátok őket, meglátjátok, hogy nem véletlenül.
Jaya Hari biztosan örülni fog ha meglátja ezt a képet, de most már mindegy…
Népszerű téma a mentális/elme problémákról beszélni. Egy statisztika szerint a emberiség 80%-ának vannak ezzel komoly gondjai. Szerintem sokkal többnek: gyakorlatilag mindenkinek, pár felszabadult lelket leszámítva.
Volt egy időszak a szolgálatomban (direkt nem mondom meg, hogy mikor), amikor annyira sokan zúdították rám az elméjüket, hogy már én is kész voltam. Persze, aki ismer az tudja, hogy ha valaki jön hozzám, pláne problémával, annak sohasem mondok nemet. De már tényleg kezdett sok lenni…
Akkor támadt egy ötletem. Korábban sokat tanulmányoztam a Szentírásokat ebben a témában, így nem volt nehéz: kiválasztottam minden hétre egy új idézetet, kinyomtattam, és kiraktam az ajtómra.
Utólag sokan mesélték, hogy amíg vártak rám kénytelenek voltak elolvasni, gyakran többször is, így mire bejutottak volna rájöttek, hogy hol a probléma…
Na, most megosztok veletek egy párat ezek közül:
„…az ember nem képes feltartóztatni a süvöltő szelet, s a féktelen elme megállítása még ennél is nehezebb. Az Úr Caitanya javaslata szerint erre a legkönnyebb módszer a „Hare Krisna”, a nagy felszabadító mantra éneklése végtelen alázatossággal.” Bg.6.34. magyarázat
"Az elme irányítása azt jelenti, hogy nem engedjük meg számára az érzék kielégítést. Őszintének kell lennünk minden tettünkben, s ezáltal meg kell tisztítanunk létünket. Ezek jellemzik az elme tevékenységének fegyelmezését." Bg.17.16. magyarázat
"A viváha-yajna, a házassági szertartás az elme szabályozását szolgálja, hogy az megnyugodjon, és képes legyen a lelki fejlődésre. Ezért még a lemondott életrend tagjainak is a legtöbb embert bátorítaniuk kell a viváha-yajnára." Bg.18.5. magyarázat
"Az érzékszervek valamennyi tevékenységének az elme a központja, így amikor az érzéktárgyakról hallunk, az elmében tengernyi érzék kielégítésre irányuló gondolat gyűlik össze, s ennek eredményeképpen a kéj az elmében és az érzékekben üt tanyát." Bg.3.40. magyarázat
Pár napja Szubál addig balhézott otthon, amíg anyja levette neki a szekrény tetejéről a bokenemet, ami egy japán fa gyakorlókard. Sajnos nem voltam jelen, én is csak a telefonnal készült képeket láttam viszont.
Láthatóan már most profin bánik a fegyverrel, szóval mindenki reszkessen!!!
Már korábban feltettem egy 2001-ben készült számot, ami az utcán könyvet osztó bhakták tiszteletére, lelkesítésére született. Aztán a nagy sikerre való tekintettel készült 2003-ban egy újabb dal születet. Sőt nem is egy, hanem rögtön kettő, azaz egy metalos és unplugged verzió.
Akkoriban nem készült belőle cd, vagy kazetta, hanem csak letölthető volt valahonnan.
Ez már nagyon rég volt, szinte feledésbe is merült, így most frissnek hat.
Kisordas barátom mindig kifogásolja, hogy legyen már valami ütősebb cikk is. Nemhogy egy cikk, hanem egy egész újság: itt a „Kivagyok” 2. száma 2003-ból, ami nagy vihart kavart annak idején.
Szerintem azóta is ez a legbátrabb Krisnás kiadvány, ami valaha megjelent.
Van belőle egy pár példány nálam is, de most letöltheted innen! És ingyen!
Most sikerült frissen, pár órával az elhangzás után feltennem a mai leckét.
Sokan kértétek, kérdeztétek, hogy hogyan folytatódik Szubál gitáros karrierje. A mellékelt videó a napokban készült. Ritkán kerül elő otthon ez a speciális Fernandes gyakorlógitár, de most igen.
Az ifjú kihagyta a délutáni alvást és már igen nyűgös volt, semmi nem kötötte le. Végső próbálkozásként vetettük be a hathúrost, ami bevált.